Western na východě republiky

Náhled

Že existuje něco jako westernové ježdění, jsem věděl, ale nikdy jsem to naživo neviděl. Proto, když jsem zahlédl, že se taková věc koná a ještě se v ní soutěží, vyrazil jsem na východ republiky na statek v Mitrově.

První disciplína, kterou jsem viděl, byla ukázka práce Louisianského leopardího psa, který pracuje se stádem takzvaně „tváří v tvář“, což znamená, že se nehoní za dobytkem, ale cvaká jim zuby u čenichu, takže telata se radši poslušně pohybují se stádem. Všechny disciplíny, jakoby vystřižené z kovbojek, byly velmi zajímavé, ale největší překvapení dne bylo jídlo v místním restaurantu. Tak skvělé steaky, paštiky a jiné dobroty vyrobené z vlastního hovězího jsem ještě nejedl.

V rámci tematického víkendu jsem se večer přesunul do westernového městečka Boskovice, kde se konal country bál, a ráno zde začal program jako z filmů Karla Maye. Tohle už bylo hlavně pro děti, mě zaujala spíš atraktivní pistolnice.

Cestou zpátky mě to navigaci navzdory táhlo znovu přes Mitrov, protože jsem nutně potřeboval navštívit tu jejich skvělou restauraci. Jejich čokoládové brownies jsou totiž jako heroin s polevou.

 

wes (1 of 18).jpgwes (2 of 18).jpgwes (3 of 18).jpgwes (4 of 18).jpgwes (5 of 18).jpgwes (6 of 18).jpgwes (8 of 18).jpgwes (9 of 18).jpgwes (7 of 18).jpgwes (10 of 18).jpgwes (11 of 18).jpgwes (12 of 18).jpgwes (13 of 18).jpgwes (14 of 18).jpgwes (15 of 18).jpgwes (16 of 18).jpgwes (17 of 18).jpgwes (18 of 18).jpg

 

 

This entry was posted in Koně and tagged , .

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*